Pozycjonowanie stron www

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie pozycjonowania.

Pytania i odpowiedzi o pozycjonowanie strony www

Co potrzebujesz, żeby przygotować ofertę pozycjonowania?

Proszę o podanie adresu strony www i przewidywanego budżetu miesięcznego, bo od tego uzależniona jest ilość osób zaangażowanych w projekt pozycjonowania i zakres prac. W zależności od tego mogą to być analizy, optymalizacja kodu, treści i plików, ilość publikowanych artykułów w odpowiednich serwisach lub robienie profesjonalnego zaplecza pozycjonerskiego, zależnie od rodzaju prowadzonej działalności.

Co potrzebujesz żeby zacząć pozycjonowanie strony www?

Dane dostępowe do serwera ftp oraz do panelu administracyjnego. Dzięki temu można połączyć z Google Tag Manager, Google Search Console, Analytics, Bing, Yandex (jeśli nie ma założonych i połączonych tych usług) i rozwijać stronę internetową poprzez dodawanie i modyfikację kodu, plików i przede wszystkim treści, bo głównie poprzez zawarte w niej słowa kluczowe użytkownicy trafią na stronę www.

Nie możemy dać dostępu do strony internetowej co wtedy?

Nie ma problemu, prześlę zalecenia odnośnie optymalizacji strony, jednak proszę brać pod uwagę, że szybkość ich wdrożenia zależy od efektywności pozycjonowania. Zazwyczaj dotyczy to tekstu na stronie, wprowadzenia zmian w kodzie strony, zainstalowania odpowiednich wtyczek i ich konfiguracji w celu przyśpieszenia wyświetlania i zwiększenia widoczności online.

Co to jest zaplecze pozycjonerskie?

To serwisy, które działają na pozycję strony docelowej. Są one bogate w wartościową treść, pozycjonowane, odwiedzane i dodatkowo przekierowują pozyskanych użytkowników, a Twoich potencjalnych klientów do Twojej strony internetowej. Dzięki temu można pozyskać dodatkowy ruch i zabezpieczyć się na przykład przed zmianą algorytmów.

Ile czasu zajmuje pozycjonowanie?

Dobre pytanie. Wszystko zależy od przeznaczonego budżetu na SEO adekwatnego do branży i konkurencji, jednak każdy budżet pozwoli w jakiś sposób na zwiększenie widoczności strony w Google.